Nowe mieszkania w Rumi

Inwestowanie Twoich pieniędzy w Trójmiejskie nieruchomości stało się w ostatnich latach dość popularne ze względu na wzrost wartości nieruchomości i niskie stopy procentowe. Jak zawsze, gdy inwestujesz, staraj się unikać zakupów impulsowych. Aby upewnić się, że wszystko idzie zgodnie z planem, oto co powinieneś wiedzieć, aby uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek, gdy kupujesz nowe mieszkania w Rumi. Ta lista nie jest wyczerpująca, ale kupując mieszkanie blisko Trójmiasta, należy zachować ostrożność. Uważaj, gdy rzeczy wydają się zbyt proste, zbyt interesujące lub nawet podejrzane.


1. Uważaj na ukryte wady mieszkań!
Ukryta wada jest wadą nieruchomości takiej jak nowe mieszkania w Rumi, która nie mogła zostać wykryta przez racjonalnie dokładną kontrolę przed sprzedażą. Czasami dopiero po zakupie nieruchomości pojawiają się ukryte wady. Bądź więc świadomy i upewnij się, że je zauważyłeś; stąd potrzeba odwiedzenia nieruchomości więcej niż raz. Jeśli kupione mieszkanie ma mniej niż 10 lat, musisz uzyskać 10-letnią gwarancję na szereg szkód. Obejmuje to wady produkcyjne. Jednak nowe mieszkanie w Rumi, które ma więcej niż 10 lat, nie jest objęte żadną gwarancją umowną, tylko w przypadku wad ukrytych. Gdy ukryta wada pojawi się w momencie sprzedaży, kupujący może skorzystać z tej gwarancji. Aby to zrobić, musisz podjąć działania prawne, aby udowodnić, że sprzedawca był nieuczciwy i uzyskać wypłatę odszkodowania lub anulowanie sprzedaży. Wskazane jest, aby poprosić o wszystkie niezbędne dokumenty dotyczące ogrzewania, materiałów budowlanych (azbest), termitów i ołowiu (stosowanych w budownictwie) i dołączyć te dokumenty do aktu sprzedaży.


2. Nie zapomnij przeczytać raportu współwłasności!
Kiedy znajdziesz nowe mieszkania w Rumi, które Ci się podoba, ważne jest, aby odwiedzić go o różnych porach w ciągu tygodnia, a jeśli to możliwe, w weekend. W odniesieniu do przepisów dotyczących utrzymania nieruchomości, upewnij się, że weryfikujesz koszty utrzymania wszystkich obszarów wspólnych, bezpieczeństwa, ogrzewania, ewakuacji medycznych itp. Pamiętaj, aby o nie poprosić, ponieważ sprzedawca nie zawsze pokazuje je tobie. Podpisując umowę, należy zwrócić szczególną uwagę na cenę sprzedaży i terminy wykonania prac. Wszystkie dodatkowe prace wykonane po dacie sprzedaży będą opłacane przez właściciela, nawet jeśli zostało to ustalone na spotkaniu bez jego obecności.