Wykonaj ocieplanie poddasza Leszno

Jeśli chcesz dodać izolację na poddaszu, zaoszczędź dużo, samodzielnie wdmuchując izolację celulozową. Ile kosztuje izolacja, czyli ocieplanie poddasza Leszno? Profesjonaliści pobierają opłaty od 1500 do 2000 złotych za wykonanie 1200 metrów kwadratowych.
Możesz zrobić to sam za około 500 złotych. Dmuchanie izolacji poddasza nie jest trudne, ale to zakurzona, spocona praca. Aby ułatwić izolację poddasza, weź pomocnika i odłóż na dwa dni: jeden na przygotowanie strychu, a drugi na wysadzenie izolacji. Pod koniec weekendu będziesz obolały i zmęczony. Ale oszczędność 1000 złotych lub więcej dzięki wdmuchiwanej izolacji sufitowej zrekompensuje bolące plecy. Imponująca jest również długoterminowa opłacalność izolacji poddasza. Widać, że rachunki za energię spadają nawet o 15 do 25 procent, w zależności od klimatu i istniejącego poziomu izolacji.

Możesz także kwalifikować się do ulgi podatkowej od kosztu izolacji i działania jakim jest ocieplanie poddasza Leszno. Aby pokazać, jak prawidłowo wykonać zadanie w izolacji, poprosiliśmy naszego eksperta, aby podzielił się wskazówkami, jak sprawić, by praca przebiegła bezproblemowo i pomógł uniknąć trzech pierwszych błędów izolacji poddasza. Nasz ekspert w dziedzinie izolacji z firmy MDK Izolacje zaizolował i wykonał ocieplanie poddasza Leszno w ponad 5000 domach.
„Wiele z tych domów było izolowanych przez majsterkowiczów, którzy nie wiedzieli, co robią”, jak sam mówi. „Nie zastosowali wystarczającej izolacji i nie uszczelnili pomostów na poddaszu ani nie wprowadzili rynien wentylacyjnych”. Nasz ekspert twierdzi, że z czasem osiadają też starsze izolacje. „Ale możesz przedmuchać celulozę dowolnym rodzajem izolacji, która już tam jest, i jest to świetny projekt dla majsterkowiczów dla kogoś, kto nie ma nic przeciwko poceniu się”.

Wyciągnij istniejącą izolację i użyj rozszerzającej się piany natryskowej (typu blokującego ogień), aby uszczelnić wszelkie szczeliny wokół rur instalacyjnych, perforacji sufitu i otworów, przez które przewodzą się przewody elektryczne. „Pamiętaj, aby uszczelnić całą rurę”, mówi nasz ekspert z Leszna. W przypadku szczelin 1/4 cala lub mniejszych należy użyć uszczelki (typu blokującego ogień) zamiast pianki rozszerzającej się. Wycieki z pęknięć i szczelin wokół świateł, rur instalacyjnych, kominów, ścian i innych przejść sufitowych są równoważne z otworem o szerokości 2 stóp w suficie. Najgorsi przestępcy to otwarte wnęki na ćwieki i legary oraz upuszczone podsufitki i sufity w kuchniach i łazienkach, które znacznie wpływają na jakość ocieplenia poddasza Leszno.