Nawigacja Android i globalny system pozycjonowania

Global Positioning System, czyli tak zwany GPS to światowy system radionawigacyjny utworzony z konstelacji 24 satelitów i ich stacji naziemnych. Globalny system pozycjonowania jest finansowany i kontrolowany głównie przez Departament Obrony.

System jakim jest nawigacja Android został początkowo zaprojektowany do działania amerykańskiego wojska. Ale dziś jest także wielu użytkowników nawigacji android z systemem GPS na całym świecie. Użytkownicy cywilni mogą korzystać ze Standardowej usługi pozycjonowania bez żadnych opłat i ograniczeń. Śledzenie globalnego systemu pozycjonowania to metoda ustalenia dokładnie, gdzie coś jest. Na przykład system śledzenia i nawigacji GPS może być umieszczony w pojeździe, telefonie komórkowym lub na specjalnych urządzeniach GPS, które mogą być urządzeniem stałym lub przenośnym. GPS działa, dostarczając informacje o dokładnej lokalizacji. Nawigacja Android może także śledzić ruch pojazdu lub osoby.

Na przykład system śledzenia GPS może być wykorzystywany przez firmę do monitorowania trasy i postępu ciężarówki dostawczej, a przez rodziców do sprawdzania lokalizacji dziecka, a nawet do monitorowania cennych aktywów w transporcie.

System śledzenia GPS wykorzystuje sieć globalnego systemu nawigacji satelitarnej (GNSS). Sieć obejmuje szereg satelitów, które wykorzystują sygnały mikrofalowe przesyłane do urządzeń GPS w celu dostarczania informacji o lokalizacji, prędkości pojazdu, czasie i kierunku. Tak więc system śledzenia GPS może potencjalnie podawać zarówno dane nawigacyjne android w czasie rzeczywistym, jak i dane historyczne dotyczące każdego rodzaju podróży.

GPS zapewnia specjalne sygnały satelitarne, które są przetwarzane przez odbiornik. Te odbiorniki GPS nie tylko śledzą dokładną lokalizację, ale mogą również obliczać prędkość i czas. Pozycje można nawet obliczyć w trójwymiarowych widokach za pomocą czterech sygnałów satelitarnych GPS. Segment kosmiczny globalnego systemu pozycjonowania składa się z 27 satelitów GPS krążących wokół Ziemi. Istnieją 24 operacyjne i 3 dodatkowe (w przypadku awarii jednego) satelity, które krążą wokół Ziemi co 12 godzin i wysyłają sygnały radiowe z kosmosu odbierane przez odbiornik GPS. Sterowanie systemem pozycjonowania składa się z różnych stacji śledzenia, które znajdują się na całym świecie. Te stacje monitorujące pomagają w śledzeniu sygnałów z satelitów GPS, które stale krążą wokół Ziemi i dzięki nim nawigacja Android ma szanse działać. Pojazdy kosmiczne transmitują sygnały nośnych mikrofal. Użytkownicy globalnych systemów pozycjonowania mają odbiorniki GPS, które przetwarzają te sygnały satelitarne, aby można było oszacować rzeczywistą pozycję, prędkość i czas.