Jak czyścić ekskluzywne nagrobki?

Granit jest najsilniejszym materiałem o twardości 7-9 w skali twardości Mohsa. Podczas czyszczenia granitu zmieszaj filiżankę niejonowego mydła w wiadrze z wodą destylowaną i użyj niemetalicznej podkładki do szorowania do szorowania powierzchni. To usunie złogi wapnia. Z granitem można być nieco bardziej agresywnym, ponieważ jest znacznie silniejszy niż inne materiały. Możesz użyć myjki ciśnieniowej; jednak uważaj, jeśli nagrobek jest kolorowy. Siła przepływu wody może zdjąć farbę z wygrawerowanych obszarów, pozostawiając czytelnikowi niewielki kontrast.

Ponieważ brązowe płytki są często montowane w płaskiej podstawie, mogą być bardziej podatne na warunki atmosferyczne. Nagrobki z brązu zwykle mają wykończenie lakiernicze, które jeśli zostanie zaniedbane, z czasem ulegnie zniszczeniu. W przeciwieństwie do innych materiałów, ekskluzywne nagrobki i z brązu wymagają woskowania po ich oczyszczeniu w celu wydobycia blasku. Zacznij od nałożenia niewielkiej ilości wody zmieszanej z niejonowym mydłem na brąz za pomocą naturalnego włosia. Po oczyszczeniu brudu spłucz brąz wodą destylowaną. Upewnij się, że brąz jest całkowicie suchy przed nałożeniem wosku. Aby przyspieszyć proces, wytrzyj go ściereczką flanelową. Nałóż wosk za pomocą naturalnego włosia. Pokryj całą powierzchnię, a następnie wypoleruj brąz flanelową szmatką, aby wydobyć połysk. Nie czyść markerów z brązu zbyt często i pamiętaj, że brąz z czasem ciemnieje.

Naturalne czyszczenie ekskluzywnych nagrobków:
Ślimaki mogą być używane do naturalnego czyszczenia nagrobków, ponieważ aktywnie spożywają porosty, pleśń i glony. Aby skorzystać z tej metody czyszczenia, wykonaj sztuczną szklarnię, przykrywając nagrobek folią polietylenową. Jeśli zostawisz go na kilka dni w czasie upałów, przyciągnie ślimaki i zachęci ich do ciężkiej pracy za Ciebie. Niezależnie od zastosowanej metody czyszczenia, zawsze umyj nagrobek od dołu do góry i upewnij się, że wszystkie brązowe płytki lub ceramika są pokryte, zanim zaczniesz. Po zakończeniu upewnij się, że roztwór czyszczący ekskluzywne nagrobki został całkowicie usunięty – długotrwałe narażenie może spowodować uszkodzenie. Ekskluzywne nagrobki nie wymagają regularnego czyszczenia, zdecydowanie nie częściej niż raz w roku. W rzeczywistości niektórych nagrobków nie należy czyścić częściej niż raz na dziesięć lat. Ponadto przed rozpoczęciem może być konieczne uzyskanie zgody na cmentarzu, ponieważ mogą oni mieć zarejestrowanego opiekuna, który przeprowadzi proces w Twoim imieniu. Jeśli nawet po wyczyszczeniu ekskluzywnego nagrobka występują głębokie plamy, nie usuwaj ich. Nie powinieneś również samodzielnie odnawiać nagrobków.