Małe domki holenderskie pomorskie

Budując domki holenderskie pomorskie warto zastanowić się czy będą one umiejscowione na kółkach, czy też w ziemi na fundamencie. Fundament ma z pewnością sporo zalet – poznaj je wszystkie!

Zaletą stałego fundamentu jest to, że ma większą szansę na zatwierdzenie do użytku domowego. Stałe fundamenty są bardziej narażone na klęskę żywiołową i zazwyczaj mają dłuższą żywotność niż fundamenty tymczasowe. Z drugiej strony małe domki holenderskie pomorskie na kołach są często uważane za pojazdy rekreacyjne („RV”). W rezultacie, jeśli w ogóle można legalnie spać w domku holenderskim pomorskie na kółkach, ogólnie można go używać tylko do biwakowania tymczasowo. To powiedziawszy, niezgodne z prawem jest używanie małego domku holenderskiego jako mieszkania na wielu obszarach, niezależnie od rodzaju fundamentu, dlatego przed rozpoczęciem budowy skonsultuj się z lokalnymi urzędnikami budowlanymi z woj. pomorskiego.

Istnieją również wady stałego fundamentu. Po pierwsze, jeśli zdecydujesz się na przeprowadzkę, nie możesz zabrać ze sobą małego domku, ponieważ zostanie on przyłączony do ziemi, na której jest zbudowany. Stałe fundamenty mogą być również kosztowne. Cena będzie zależeć od wymaganej ilości wykopów i prac murarskich. Oprócz kosztów budowy konieczne może być także kupienie gruntu, który może być drogi. Właściciel gruntu może pozwolić ci wynająć miejsce na budowę stałego małego domku, ale jest to ryzykowne, ponieważ właściciel gruntu może w pewnym momencie sprzedać nieruchomość lub wymagać od ciebie wyprowadzki. W takich przypadkach możesz stracić swoje domki holenderskie pomorskie.