Jakie są preferencje, aby obrona przed upadłością mogła zostać spełniona? Artykuł kodeksu upadłościowego pozwala posiadaczowi lub powiernikowi odzyskać płatności dokonane przez dłużnika przed zgłoszeniem upadłości. Chociaż nie zawsze jest to osiągane w praktyce, potwierdzonym celem polityki leżącym u podstaw ustawy preferencyjnej jest promowanie równego traktowania wierzycieli dłużnika. W związku z tym kodeks upadłościowy zezwala na odzyskanie płatności na rzecz niektórych wierzycieli na rzecz wierzycieli, których długi pozostają niezapłacone przez dłużnika.
Jakie są elementy preferencji? Elementy preferencji określone w sekcji 547 (b) Kodeksu upadłościowego są następujące:
– Przeniesienie zostało dokonane na rzecz wierzyciela lub na jego rzecz (tj. Wierzyciel otrzymuje czek od dłużnika, towary są zwracane przez dłużnika wierzycielowi lub dłużnik zmniejsza obowiązek wierzyciela); Przelew został dokonany na rzecz lub z tytułu wcześniejszego zadłużenia należnego od dłużnika przed dokonaniem przelewu (jest to jedynie płatność lub przelew na stary dług, tj. nie gotówka przy odbiorze lub płatność z góry);
– Przeniesienie zostało dokonane, gdy dłużnik był niewypłacalny; Przelew został dokonany 90 dni przed datą złożenia wniosku o ogłoszenie upadłości (przedłużony do jednego roku, jeżeli przelew został przekazany poufnemu);
– Przeniesienie umożliwia wierzycielowi otrzymanie większej kwoty niż otrzymałaby, gdyby sprawa dotyczyła likwidacji na podstawie rozdział.
Płatność otrzymana w ciągu 90 dni od zgłoszenia upadłości prawie zawsze pozwala wierzycielowi otrzymać więcej niż otrzymałaby w przypadku rozdziału 7 kodeksu prawnego. W rzeczywistości jedyny raz nie byłby to prawdą w nietypowym przypadku, w którym wierzyciele otrzymywali 100% swoich wierzytelności zgodnie z planem likwidacji. Dokonanie płatności preferencyjnej przez dłużnika nie jest ani złe, ani przyjęcie jej przez wierzyciela. Wierzycielom prawie zawsze lepiej jest próbować uzyskać zapłatę od małżeństw od dłużników i podejmować wszelkie wysiłki w celu odzyskania pieniędzy, gdy takie próby są w stanie upadłości.
Jakie są główne argumenty obrony przed działaniem preferencyjnym, jakim jest obrona przed upadłością? Istnieje kilka twierdzeń obronnych przed działaniem preferencyjnym. Trzy główne twierdzenia obrony przed upadłością , które wierzyciel / pozwany może dochodzić:
– nowa obrona przed upadłością wartości;
– zwykły kurs obrony biznesu;
– i równoczesna obrona wymiany.