Naturalne peruki – sprawdź, czy są lepsze od syntetycznych!

Aby stworzyć prawdziwie realistyczną syntetyczną treskę, musisz farbować syntetyczne włókna w wielowymiarowe wzory kolorów, ponieważ przypomina to, jak naturalne włosy rosną naturalnie. Jeśli przyjrzysz się bliżej naturalnemu, niebarwionemu włosowi danej osoby, zobaczysz, że poszczególne pęcherzyki wytwarzają niewielkie warianty w kolorze. Z daleka włosy mogą wydawać się brązowe, ale gdy przyjrzysz się uważnie, zobaczysz, że niektóre kawałki są w rzeczywistości bogatym kolorem czekolady, a inne są prawie czerwone – po połączeniu te dwa kolory tworzą ciepły kasztan ogólny kolor. Najlepszy spektrofotometr może pomóc w określeniu, która kombinacja barwników będzie wyglądać najbardziej realistycznie dla naturalnej peruki, i może zaoferować spójne pomiary kolorów, które są bardziej wiarygodne niż gołym okiem. Twoje oko jest szczególnie nieefektywne w testowaniu syntetycznych kolorów peruk, po części dlatego, że włókna mogą różnić się zbytnio kolorem i ponieważ materiały są często bardzo błyszczące.

Tanie włosy syntetyczne są zwykle wykonane z akrylu, który jest woskowy i ma intensywny połysk, który utrudnia pomiar koloru. Dlatego naszym zdaniem znacznie lepszym wyborem są naturalne peruki z firmy Rokoko, zawsze wyglądają o niebo lepiej, i są też bardzo trwałe pod warunkiem, że umiejętnie się nimi posługujesz. Wracając do sztucznych włosów – droższe materiały, takie jak te wykonane z włókien monofilamentowych lub poliwęglanowych, są mniej błyszczące niż włókna akrylowe, ale nadal mają trochę delikatnego połysku, aby sztuczna treska wyglądała zdrowo i estetycznie. Problem z błyszczącymi materiałami polega na tym, że mogą one wyglądać jaśniej w kolorze niż w rzeczywistości, co utrudnia testowanie prawdziwego koloru. Używając najlepszego spektrofotometru, który może sprawdzić kolor, nawet jeśli produkt jest błyszczący, możesz dokładnie zobaczyć, który kolor jest obecny w każdej partii włókien, które farbujesz.

Większość producentów tworzących syntetyczne i naturalne peruki chce stworzyć naturalnie wyglądającą treskę i perukę, która ma zarówno wymiar, jak i połysk, pozostając wiernym zamierzonemu kolorowi wymienionemu na etykiecie produktu. Klienci oczekują, że peruki będą spójne pod względem koloru, począwszy od pojedynczych kawałków, a często decydują się na opisy kolorów produktów przy podejmowaniu decyzji o zakupie. Na przykład, jeśli określisz jedną z twoich peruk jako kasztanową, twoi klienci będą rozczarowani, jeśli stwierdzą, że peruka jest zbyt ciemna. Ponieważ jednak peruki o realistycznym wyglądzie wykorzystują wiele kolorów, zmierzenie ogólnego odcienia może być trudne – dlatego też zawsze naturalne peruki sprawdzają się lepiej.