Jaką historię mają grobowce Strzegom?

Zebraliśmy nasze myśli i spostrzeżenia, aby pomóc Ci zaoszczędzić pieniądze i czas, gdy nadejdzie dzień, aby kupić nagrobek lub grobowce Strzegom dla ukochanej osoby. Poniżej znajduje się kilka najważniejszych wskazówek, które mogą Ci pomóc! Bardzo chcielibyśmy usłyszeć wasze komentarze i przemyślenia!

Czy chodziłeś kiedyś po cmentarzu?
Moja matka i ja znaleźliśmy wiele ponurych rycin na nagrobkach na małym cmentarzu w Strzegomiu, gdzie pochowany jest Edgar Allen Poe. W ten wiosenny dzień spędzony z mamą, wędrując po cmentarzu, zobaczyliśmy stare, rozpadające się nagrobki, pochylające się w ziemię, spoczywające obok aniołów z rozpostartymi ramionami i rozwalonymi skrzydłami. Każdy wychodził na dzikie kwiaty i chwasty, które prawie skrywały małe, nieokreślone płaskie znaczniki grobów, a także pokruszone nagrobki, które kiedyś stały wysokie, ale teraz leżały w kawałkach na starych grobowcach Strzegom.

Historie życia zostały wyryte na wiele markerów: Mary Jones zmarła na grypę; Edward Billings wyhodował i miał 3 żony, a mała Julia Mares była zbyt młoda po wpadnięciu do studni. Moja matka i ja cieszyliśmy się z spacerów wśród nagrobków w Strzegomiu, czytania opowieści, które dzielili, komentowania o epoce niektórych kamieni i zdawania sobie sprawy z wdzięczności, jaką odczuwaliśmy za podróż w czasie, aby dowiedzieć się więcej o tych, którzy poszli przed nami. Oczywiście, podzieliliśmy się uroczą przekąską z sera i wina na naszym kocu rozłożonym przed nagrobkiem Edgara Allena Poe: „Cytuj kruka, nigdy więcej”.

Historia jaką mają grobowce Strzegom:
Historia terminu nagrobek i grobowiec jest interesująca. Wywodzi się z żydowskiego zwyczaju kładzenia kamieni na szczycie grobu jako sposobu na cześć zmarłych. Jak na ironię, historia głosi, że tradycja jest odpowiedzią na poczucie winy, które człowiek poczuł za napisanie notatki, która pomoże rozwiązać przestępstwo w szabat, żydowski dzień odpoczynku. Jako sposób na zadośćuczynienie za grzech poprosił o ukamienowanie jego grobu. Stąd w miarę historii pojawia się tradycja kładzenia kamieni na grobach, przypominających starodawne grobowce Strzegom.